Gaziantep Üniversite Hastanesi Haber Bülteni

Bir Ömürlük Tecrübe


Doktorlukta 30'uncu 40'ıncı ve 50'nci yılını dolduran tabiplere plaket verildi. Meslekte 30'uncu yılını dolduran hastanemiz Başhekimi Prof. Dr. Metin KILINÇ'a Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent ELBEYLİ tarafından plaket takdim edildi. 


Bir ömürlük tecrübenin ödüllendirildiği bu tören Gaziantep-Kilis Tabipler Odası tarafından 14 Mart Tıp Bayramlarında geleneksel olarak düzenleniyor. Bu yıl tören, hastanemiz oditoryum salonunda gerçekleştirildi.


Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz COŞKUN da tören de bir konuşma yaptı. Prof. Dr. COŞKUN, “Yıllar çok hızlı geçiyor, öyle ki mesleğe ilk adımı atalı daha dün gibi. Fakat üzerinden gerçekten uzun yıllar geçti. Çok kutsal bir mesleği icra ettiğimizi unutmayalım. Mesleğinde 30’uncu 40’ıncı ve 50’nci yılını dolduran meslektaşlarımı tebrik ediyorum” dedi.


Törene çok sayıda hekim ve aileleri katılırken mesleğinde 30’uncu 40’ıncı ve 50’nci yılını dolduran çok sayıda tecrübeli hekime plaket verildi. Ülkemizin sağlık konusunda tecrübeli doktorlarımızla birlikte çok iyi durumda olduğu bir kez daha görülmüş oldu.