Gaziantep Üniversite Hastanesi Haber Bülteni

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Rektör Coşkun’a Eğitime Destek Plaketi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Gelin Etmeyin, Okula Gönderin” projesine katkılarından dolayı Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun’a teşekkür plaketi verdi.
 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında, projenin adında yer alan “Gelin Etmeyin” ifadesini duyduğunda “etme, eyleme” anlamında düşündüğünü belirterek, işin aslını öğrenince de memleketin gönül yarasıyla ilgili atılan bu adımda yer almak istediğini söyledi. Böylesi önemli projeyi hayata geçirenlere teşekkürlerini ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan, birliktelik ruhu olduğu sürece kimsenin Türkiye’nin önünde duramayacağını kaydetti. Erdoğan, “Kadın bu işe el attığı sürece, Allah’ın izniyle her şey hallolur” diye konuştu.
 

Daha sonra projeye katkı sağlayan sivil toplum kuruluşlarına Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından plaket verildi. Projenin ortaklarından Gaziantep Üniversitesi’nin plaketini alan Rektör Prof. Dr. Yavuz Coşkun, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da sorumluluklarının gereğini yerine getirmeye devam edeceklerini vurguladı.