Gaziantep Üniversite Hastanesi Haber Bülteni

Görünmeyen Kahramanlar Teknik Hizmetler


Cuma Kerkez | Hastane Müdür Yardımcısı

 

Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde Başhekimliğe bağlı Teknik Hizmetler Koordinatörlüğü; 1 Müdür Yardımcısı, 1 Sekreter, 6 Birim Sorumlusu, 72 tekniker ve teknisyenle, Hastanenin 84.998 m² kapalı, 76.000 m² açık alanına ve Onkoloji Binasının 10,200 m² kapalı, 24.000 m² açık alanına 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir. Teknik hizmetlerimiz, 3231 adet tıbbi cihaz, 10 adet klima santrali mahali ile 70 adet merkezi sistem klima santrali, 12 adet soğutma grubu, 4 adet kazan dairesi, fan-coil, pnömatik istasyon, yangın alarm, otomatik kayar kapılar, otopark bariyer sistemi, anons, merkezi uydu yayın, hemşire çağrı, bina otomasyon sistemleri, 24 adet asansör, 4 adet jeneratör, 40 adet kesintisiz güç kaynağı, 10 adet 1600 KVA orta gerilim trafosu, santral ve internet hatları, medikal gaz sistemi ile oksijen üretim sisteminin bakım-onarım ve işletmeleri Koordinatörlük tarafından yürütülmektedir. 

 

Hastanenin temelleri 1990 yılında atılmış olup, 2000 yılında faaliyete geçmiştir. Bu tarihten itibaren tüm teknik ekibin katkılarıyla okuma salonu, mahkum koğuşu, genetik ve hücre kültür laboratuarı, plastik cerrahi kliniği, koroner ve cerrahi yoğun bakım üniteleri, mikrobiyoloji laboratuarı, fizik tedavi, dermatoloji, genel cerrahi ve ortopedi kliniklerinin tadilatları gerçekleştirilmiş olup, hasta ve hasta yakınlarına daha kaliteli hizmet sunulmaya başlanmıştır. Koğuş sisteminden tek ve iki kişilik odalara geçilmiştir. 

 

En son olarak tadilatı başlayan Merkezi Sterilizasyon Ünitesinde gösterilen üstün başarıdan dolayı Başhekimlik Makamınca teknik ekibe teşekkür belgesi sunulmuştur. 

 

Bizler teknik ekip olarak “Karşılaşılan zorluklar ne kadar büyükse, onların üstesinden gelmek o kadar gurur vericidir” prensibine inanıyoruz. Ben çalışıyorum ama kimse farkında değil dönemi bitti, kim çalışıyorsa mutlaka kazanacaktır. Teknik hizmetler sürekli farkındalık oluşturur. Teknolojiyi takip eden ekibimiz, her geçen gün daha modern ve donanımlı hizmetler vermekte.  

 

Bu itibarla; teknik ekibin de üstün katkılarıyla Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi, şehrine ve Güneydoğu Anadolu Bölgesine her geçen gün daha kaliteli hizmet sunmaya devam etmektedir.