Gaziantep Üniversite Hastanesi Haber Bülteni

Gözünüzü Bizden Ayırmayın


Göz Hastalıkları Anabilim Dalı, 1989 yılında Prof.Dr. Necdet BEKİR tarafından kurulmuş olup şu anda çalışılan binaya 2008 yılında geçilmiştir. Servisimizde 8 adet ikişer kişilik standart hasta odası ve 2 adet özel hasta odası mevcuttur. Burada 6 hemşire ve 5 personel hizmet vermektedir. Anabilim dalı bünyesinde 3 Profesör, 3 Doçent, 3 Yardımcı Doçent, 8 Araştırma Görevlisi, 1 Hemşire, 3 teknisyen ve 3 tıbbi sekreter olan güçlü bir kadroyla hizmet üretmektedir. 

 

Anabilim Dalımız, ilk kurulduğu günden bugüne, geniş ve dinamik, bölgenin ihtiyaçlarını karşılayacak çapta gelişmeler göstermiştir. Kliniğimizde 1988 yılından bu yana 26 adet göz hastalıkları uzmanı yetişmiş olup, bunlar yurdumuzun çeşitli bölgelerinde halen görev yapmaya devam etmektedir. Günümüzde genel oftalmoloji, şaşılık, katarakt, kornea ve kontakt lens, glokom, retina ve retina cerrahisi, oküloplasti birimleri çalışmalarını öğretim üyelerinin katkılarıyla sürdürmektedir. 

Asistanların ve öğrencilerin eğitim programları odağında, bölgemizdeki meslektaşlarımızın da ihtiyaçlarını dikkate alarak hastalarımıza hizmet vermekteyiz. Kliniğimiz bünyesinde ayda yaklaşık olarak 2500 civarı hasta polikliniklerde değerlendirilmekte ve tedavileri planlanmaktadır. Tıp Fakültemizin “Gün Hastanesinde” teknik ve donanım olarak üst düzeyleri hedef alarak ameliyatlarımızı gerçekleştirmekteyiz. Hali hazırda, haftanın her günü ayda yaklaşık 600 kadar operasyonel girişimleri yapabilmekteyiz. Diğer yönüyle de, ülkemizin çeşitli noktalarından akademisyenler de eğitim almak üzere, belli sürelerde, kliniğimize bakanlık ve üniversitemiz aracılığı ile başvuruda bulunup eğitim de almaktadır. 

 

Yoğun talep ve sirkülasyonu göz önüne almakla birlikte, idarenin yapıcı destek ve teşvikiyle, hizmet kalitesi ve detaylarda ödün vermeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Göz Hastalıkları Anabilim Dalı olarak, Prof.Dr. Kıvanç GÜNGÖR başkanlığında, günümüz teknolojisiyle hastalarımıza hali hazırda daha kaliteli sağlık hizmeti vermekteyiz.