Gaziantep Üniversite Hastanesi Haber Bülteni

Hastane İdaresinde Öncülük Anlayışı


Mustafa Kalkan | Hastane Müdürü

 

Müdürlüğümüz, Poliklinik-Klinik hizmetleri, Nöbetçi İdareci, Arşiv, Evrak kayıt, Temizlik, Faturalama, İstatistik, Staj birimlerinden oluşmaktadır.

 

Müdürlüğümüzde 2 müdür yardımcısı ve birim sorumluları ile her gün yaklaşık 2.500 poliklinik hastası ve 650 yatan hastanın sekretarya hizmetleri ve bu yapılan hizmetlerin faturalandırılmasına kadar olan süreç, bu birimlerdeki tüm çalışanlar tarafından özverili bir çalışma ile gerçekleştirilmektedir. Aylık yaklaşık 60000 poliklinik hizmeti verilmekte olup 5000 hasta yatarak tedavi görmektedir. Dinamik bir yapıya sahip olan bu hizmetler her gün mevzuat taraması yapılarak hiçbir şekilde aksatılmadan yürütülen hizmetlerdir.

 


Öte yandan, 2012 yılında geçtiğimiz dijital dosya uygulamasıyla toplam 1.250.000 dosya taranmış ve bu işlem 2014 yılında bitirilmiştir. Kamu ve Özel Hastaneler içerisinde, bu yönüyle hastanemiz öncü hastaneler arasındadır. Tabii bu konuda hem bizi destekleyen hem de fikirlerinden istifade ettiğimiz Prof.Dr. Bülent Tunçözgür hocamıza katkılarından dolayı gıyabında bir kez daha teşekkür ederiz.

 

“Vatan Sevgisi Ona Hizmetle Ölçülür” sözünü kendimize şiar edinerek etkin şekilde hizmet vermeye devam ediyoruz.