Gaziantep Üniversite Hastanesi Haber Bülteni

HATA DEĞİL ÇARE BULURUZ


Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Hastane Müdürlüğüne bağlı Teknik Hizmetler Koordinatörlüğü; toplam 95 bin metrekare kapalı alan, 100 bin metrekare açık alana sahip GAÜN Hastanesi’nde ve 10.200 metrekare kapalı alan, 24 bin metrekare açık alana sahip hastanemize bağlı Onkoloji binasında hizmet vermektedir. Alanlarında tecrübeli 76 teknik personelle, kurumun teknik anlamda fiziki ve alt yapı ihtiyaçlarını gideren tüm elektronik, elektrik ve mekanik sistemlerine teknik destek vermek amacıyla yapılanmış bir birimiz. Hastanemizin teknik işlerinin sistemli bir şekilde düzenlenmesi, hizmetin aksamadan yürütülmesi, hastane yerleşkesindeki tüm binaların fiziki-alt yapı problemlerinin çözülmesi, elektrik-elektronik, mekanik sistemlerin bakım-onarım ve montajlarının yapılması, düzenlenmesi birimimizin görev ve sorumluluk sahasını oluşturmaktadır.

 

Kullanım ihtiyacına uygun kullanıcı birimin yetkilileriyle beraber; proje tasarlama, yapılacak projenin mimari, inşaat, mekanik ve elektrik projelerinin çizimi, icmallerin hazırlanması, ihale süreci ve yapım işlerinin kontrolü aynı zamanda ihtiyaç duyulan teknik malzemelerin şartnamelerinin hazırlanması, fiyat araştırmalarının yapılması, muayene kabullerinin gerçekleşmesi ile malzemelerin temin edilmesi de görevlerimiz arasında yer almaktadır.

 

Hastanemizin teknik servisi; ekip olarak üstün gayret, özveriyle çalışmakta olup oluşabilecek her türlü arıza ve aksaklığa anında müdahale edebilecek tecrübe, ekipman ve yeterliliğe sahiptir. Ekibimiz kurumumuzun geçmişte karşılaştığı sorunlardan ders çıkararak tedbirler almaktadır. Yağmur yağdığında ya da fırtına çıktığında “Acaba hastanemizi su basar mı? Hastanemizin çatısında bir sıkıntı olur mu?” sorularını sorarak, gerekli tedbirleri almak için seferber olurlar. Geçmişte, hastanemizin ameliyathanesinde çıkan yangın, teknik servis ekiplerinin büyük katkısı sayesinde söndürülmüştü.  Yine geçmişte; bodrum katta bulunan acil servis,  Dâhiliye Yoğun Bakım Ünitesi, hastanemizin teknik alt yapısı,  enerji hatlarımız, elektrik panolarımız, otomasyon sistemimiz, klima santrallerimiz su altında kalmıştı. Tüm hastane seferber olup önlem almaya çalışmıştı. Her zaman olduğu gibi teknik servis personelleri en önde ve en riskli noktalarda su demeden, çamur demeden sağlığını riske atarak örnek bir çalışma ortaya koymuş, nerdeyse tamamen çöken teknik alt yapıyı çok kısa bir sürede ayağa kaldırarak sistemi çalışır hale getirmiştir.

 

Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi teknik ekibin de üstün katkılarıyla, şehrine ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne her geçen gün daha donanımlı hizmet sunmaya devam etmektedir.

 

Amacımız sürekli ölçme, iyileştirme yöntemleriyle; devamlı gelişmeyi, yenilemeyi ve konfor şartlarından ödün vermeden hizmetin sürekliliğini sağlamaktır.

 

***

Bırakın doğruları gelecek söylesin ve herkesi eserlerine, başarılarına göre değerlendirsin.

 

Nerede olursanız olun, elinizdekilerle yapabileceğinizi yapın.

 

Sonuç olarak;

Teknik serviste çalışmak için yapılacak işin önemine hâkim olmak ve sorumluluk bilincine sahip olmak gerekmektedir. Bunun yanı sıra; fedakâr, özveri sahibi, çözüm odaklı olup çok çalışılmalıdır.

 

PROBLEM VARSA BİZDE ÇÖZÜM VAR.