Gaziantep Üniversite Hastanesi Haber Bülteni

ŞAMPİYON “BABAYİĞİTSPOR” OLDU


Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Tıp Fakültesi Başhekimliği ve Sağlık Sen GAÜN Şubesi tarafından organize edilen Doktor Ersin Arslan Futbol Turnuvası sona erdi. Renkli görüntülere sahne olan turnuvada bu yıl “Babayiğitspor” şampiyonluğa ulaştı.

GAÜN Tıp Fakültesi Başhekimlik ve Sağlık Sen GAÜN şubesinin birlikte organize ettiği Dr. Ersin Arslan futbol turnuvasına, Başhekim Doç. Dr. Murat Taner GÜLŞEN, Başhekim Yardımcıları Doç. Dr. Suat ZENGİN, Yrd. Doç. Dr. Ersin BORAZAN, Yrd. Doç Dr. Handan HAYDAROĞLU ŞAHİN, Hastane Müdürü Mustafa KALKAN, Müdür Yardımcıları Yılmaz ÇAYCI, Hasan KILIÇ, Dilek KIREKER, Sağlık Sen GAÜN Şube Başkanı Cuma KERKEZ, Başkan Yardımcısı Metin TÜRKBEYLER ve hastane çalışanları katıldı.

Renkli görüntülere sahne olan turnuvanın töreninde konuşan Başhekim GÜLŞEN ,” Futbol sağlık açısından kıymetli bir spordur. Hem doğu hem batı ülkelerinde bu böyle kabul edilir. Aynı zamanda bir kaynaşmadır. İnsanların bir araya gelmesini sağlayıcı, toparlayıcı bir spor dalıdır. Batı’da futbola bizden farklı bir anlayış daha yüklenir. Takım halinde çalışma disiplinini futbolla sergilerler. Ferdi başarıların artık kıymeti bitmiştir. Takım çalışmalarının başarısı tüm dünyada kabul görmüştür. Takım çalışmalarının görsel olarak en iyi yansıdığı hali ise futboldur. Futbol çalışmalarıyla insanlar takım çalışmalarına alıştırılır. Futbol oynamış kişiler spor dışındaki meslek hayatında başka takımlar kurduğunda, o takımı da iyi yönlendirebilir” ifadelerine yer verdi.

Başhekim Doç. Dr. Murat Taner GÜLŞEN, konuşmasının ardından şampiyon olan Babayiğitspor’a başarılar dileyerek, kupasını verdi.