Gaziantep Üniversite Hastanesi Haber Bülteni

“Türklere Ciğerimi Veririm”


Mugla’nın Fethiye İlçesi’nde trafik kazası sonrası tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden, 50 yaşındaki Nuran Kuaufmann’dan alınan karaciğer ve böbrekler organ nakli bekleyen 3 hastaya umut oldu.

 

Geçen ay, bir otomobil kazası sonucu başından yaralanan Nuran Kuaufmann, tedavi gördüğü Fethiye’deki özel bir hastanede hayatını kaybetti. Muğla Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Fethiye Devlet Hastanesi’ndeki organ bağış ekibi, ailesiyle görüşerek Kuaufmann’ın organlarının bağışlanması konusunda onay aldı. 

 

Kuaufmann’ın organlarını almak için Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nden ve İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden 2 ekip Fethiye’ye geldi. Ameliyata alınan Kuaufmann’ın 2 böbreği ve karaciğeri alındı. Karaciğer Gaziantep’e, böbrekler ise İzmir’deki hastalara nakledilmek için Fethiye’den yola çıkarıldı. Nuran Kuauffmann’dan alınan karaciğer Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde, 19 yaşındaki B.M adlı hastaya başarılı bir operasyon ile nakledildi.