Gaziantep Üniversite Hastanesi Haber Bülteni

Vali Yerlikaya’dan El – Bab gazilerine ziyaret


Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin El – Bab Operasyonu’nda yaralanarak Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde tedaviye alınan gazi askerleri ziyaret etti.

GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi  Başhekimi  Doç. Dr. Murat Taner Gülşen, Başhekim yardımcıları Doç. Dr. Suat Zengin ve  Yrd. Doç. Dr. Erzin Borazan’ın yanı sıra Hastane Müdürleri Yemliha Yanar ve Mustafa Kalkan’ın da eşlik ettiği ziyarette Vali Yerlikaya, Gazi askerlere  hal hatır ve ve istekleri olup olmadığını sordu. Askerlere, “Sizler bu vatan için savaşırken cephede yaralanıp, her insanın erişmek istediği Gazilik unvanına kavuştunuz. Ne mutlu sizlere” dedi.

Askerlerin medeni durumlarını da sorup bekar olanlara, “Hastaneden çıkar çıkmaz hemen evlenin” tavsiyesinde bulunan Yaralı askerlerin sağlık durumuyla ilgili Rektör Prof. Dr. Ali Gür ve Başhekim Doç. Dr. Murat Taner Gülşen’den biilgi alan Vali Ali Yerlikaya, yaralı Mehmetçiklerin tedavilerindeki yakın ilgi  nedeniyle Rektör Gür ve Başhekim Gülşen’e teşekkür ederek hastaneden ayrıldı.